Francie - začátek cesty

10. října 2017 v 13:35 | Terezka |  Cestování
Před asi dvěma lety jsme se já, můj tehdejší přítel (dnes už manžel, heh), brácha, sestřenka č. 1, sestřenka č. 2 a její snoubenec vydali na dobrodružný roadtrip do Francie. A že to vážně stálo za to! I po takové době jsem se rozhodla sepsat zde naše zážity, tipy a doporučení, abyste se mohli zasmát, poučit se a inspirovat pro vaše vlastní cesty.


Když ručičky na hodinách ukazovaly 4:00 ráno, nasoukali jsme se do našeho půjčeného šestimístného auta a s radostí a očekáváními se vydali na dobrodružný roadtrip až do vzdálené Francie. Hurá!

Chtěli jsme se vlézt do předem určené částky, takže jsme si spočítali veškeré náklady na půjčení auta a benzin a domluvili se, na čem budeme šetřit.


a) Jídlo: s sebou jsme si vzali přenosný vařič, zásoby čínské polévky a zavařovací sklenice domácího jídla. A tady vás musím upozornit: Pokud si s sebou balíte zavařovací sklenice s jídlem, UJISTĚTE SE, ŽE JSOU DOBŘE ZAVŘENÉ! Protože pokud se vám pak v kufru víčka uvolní, celé auto vám bude páchnout jako zvratky. Věřte mi. Není to příjemné.

b) Ubytování: Spaní pod širákem, v autě a nakonec na černo na studentské koleji, kam jela sestřenka č. 1 na stáž, je zábava. Zvlášť když kolem vašeho auta v noci kráčí muslim (veselá historka, ke které se dostanu někdy v příštím článku), a když pokoj na koleji je dost malý i pro jednoho člověka, natož pro šest, takže dva z vás spí na posteli, dva z vás pod stolem a dva v uzounké chodbičce mezi vchodem a těmi spáči pod nábytkem. Kufry a zavazadla nehcáte v autě a vše potřebné prostě mermomocí nacpete do skříně, která se přece nemůže otevřít, když ji svým tělem přidržuje spáč na chodbě.

c) Cesta: Je důležité si zjistit, která cesta je nejkratší a hlavně nejlevnější, protože sice můžete jet nejkratší cestou, ale pěkně se plácnete přes kapsu na mýtném. Takže je důležité si předem zjistit, kde se platí mýtné a kudy se opravdu vyplatí jet.

A tak jsme vyrazili. Vzali si vše potřebné, změnili si peníze, zjistili, kde se chceme zastavit a porozhlédnout se a tak nějak si vytyčili hlavní cíle naší cesty. Dobrodružství mohlo začít!


roadtrip
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 princess-baryys princess-baryys | Web | 10. října 2017 v 14:26 | Reagovat

Páni to musela být zábava. Taky bych ráda takhle někam vyrazila. Ráda cestuju a objevuji něco jiného.
Napadlo mě také vyrazit vlakem, třeba jednou :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama