Na hraně lidskosti

6. prosince 2017 v 8:48 | Tereza |  Veškerosti
Mám pocit, že se lidé (možná v dnešní době) často nacházejí tak nějak na hraně. Na hraně lidskoti. Stávají se z nich zapšklí a zlí tvorové. Často tak ukazují prstem na prohřešky jiných, sami se ve svém zlu ale utápějí. Pokrytci.Jedna žena. Muž, který vypadal jako bezdomovec se jí na něco ptal. Chtěl vědět, v kolik mu jede tramvaj, a kterou vůbec má jet, když se chce dostat na ulici Veveří. Ona se na něj ani nepodívala, v obličeji se ji zračilo pohrdání a odpovídala úsečně, jednoslovně. Proč? Je ten člověk snad něco méně než ona? Je podřadný?

Muž s batohem na zádech v tramvaji neustále vrážel do starší ženy. Slušně ho poprosila, jestli by si mohl ten batoh sundat. Po jeho odpovědi: "No to teda opravdu nemohl" z jeho úst vyšlo několik urážek na konto té paní. Hulvát. Kdo nadává cizí ženě?

A pak další muž v tramvaji, do které jsem nastoupila s batohem pro změnu já. Ihned jsem si ho sundala, jako to dělám vždy, jenže ten muž stál přímo ve dveřích (neznámo proč) a začal mi před celou tramvají sprostě nadávat. Nebudu lhát, den mi to moc nezlepšilo.

A to není všechno. Vsadím se, že i vy máte spoustu takových historek (klidně se o ně se mnou podělte). Kde ti lidé ztratili lidskost? Kde ztratili svou empatii a soucit? Proč si svou zlost a hořkost vybíjejí na ostatních?

Věřím, že svět není jen zlý. Je plný dobrých lidí, je plný dobra. Žena u manžela v práci, kterou naprosto rozhořčilo, že manžel tahá těžké bedny v rukou, protože mu nikdo nezajistil vozík. A tak mu za to dala peníze a polévku.

Bezdomovec, který mi donesl peníze, protože jsem je omylem nechala v automatu na jízdenky.

Prodavač, který s každým zákazníkem vždy prohodil pár veselých slov.

Paní u mě v práci, kterou jsme jen požádala o radu a ona šla a ještě s úsměvem tu práci udělala za mě.


Buďme jako oni. Já se snažím. Snažím se každý den být o něco lepší a dělat svět okolo mě příjemnějším. Zkuste to taky, buďme k sobě navzájem dobří. Pomáhejme si. Protože je čím dál tím méně takových lidí a já nechci, aby byl tento svět jen horší.

A jak jsme se přece všichni naučili z pohádek: Dobro vždycky zvítězí. A udělá lidi šťastnější.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 6. prosince 2017 v 10:29 | Reagovat

Taky moc na lidský dobro nevěřim , ale tenhle týden mě přesvědčil o opaku : při placení se mi roztrhly  peníze a vzít mi je nechtěli . Úplně cizí pán za mnou mě ten nákup zaplatil . Z čehož jsem byla úplně paf ! nic nechtěl a tak jsem ještě ten den přispěla na charitu , aby jako jako "šlo dál "..

2 Tereza Tereza | Web | 2. ledna 2018 v 16:43 | Reagovat

[1]: Jé tak to je báječné! A ještě lepší je, že jeden lepší skutek mnohdy spustí ten další :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama