SERIÁLY

15. ledna 2018 v 17:36 | Terez
Ano, i já patřím mezi lidi, kteří neustále a rádi sledují nejrůznější seriály. A jelikož jich mám na seznamu vážně hodně, a to napříč různými žánry, rozhodla jsem se napsat o nich článek. Jen tak pro inspiraci. Vy mi na oplátku zase napište vaše oblíbené seriály :)


Abych to nějak roztřídila, rozdělím to na 3 části. Seriály, které jsem viděla (a líbily se mi), ty, na které se chystám a chtěla bych je zhlédnout a nakonec ty, které mám zrovna rozkoukané.

ZHLÉDNUTÉ

*LOST (ZTRACENI)
Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Sice také patří mezi ty, které mám zrovna rozkoukané, ale upřímně, sleduju ho už potřetí. O letadle, které se zřítilo a jeho pasažérech, kteří to přežili. Postupně zjišťují, že ostrov není jen tak obyčejný ostrov, že na něm nejsou sami a že se zde pravděpodobně vůbec nedostali náhodou. Co musí udělat, aby přežili? Doplněno flashbacky jednotlivých postav.*HIMYM (JAK JSEM POZNAL VAŠI MATKU)
Americký, neskutečně vtipný sitcom, který ovšem ze sitcomu přerůstá v hlubší příběh. Ted vypráví svým dětem o tom, jak poznal jejich matku. Je to hodně podobné Přátelům, ovšem s hlubšími myšlenkami a reálným koncem. S manželem i mým bráchou tento seriál milujeme.


*THE CARRIE DIARES
Seriál o tom, co bylo před Sexem ve městě. Sex ve městě jsem sice neviděla, ale to je spíše dobře, jelikož jeho příznivcům se The Carrie diares obvykle moc nelíbí. Carrie Bradshaw se musí vyrovnat se ztrátou matky. Zatímco se stará o problematickou sestru a chodí do školy, touží po tom stát se spisovatelkou. Když pak dostane skvělou příležitost, musí se rozhodnout, jestli dá přednost lásce nebo kariéře.


*ZOUFALÉ MANŽELKY
Také můj oblíbený seriál, o ženách z předměstí. Sledujeme, jak se každá z nich snaží vyrovnat se strastmi obyčejného života, zároveň jsme již od prvního dílu spolu s hrdinkami nuceni čelit různým záhadám či (sebe)vraždám. S tím, jak díly ubíhají, se záhady a podivnosti kolem těchto žen stupňují. Celý příběh navíc vypráví mrtvá žena, která se hned na počátku zastřelí.CHCI VIDĚT

*BIG LITTLE LIES (SEDMILHÁŘKY). Seriál podle knihy, který pojednává o třech matkách. Jejich životy jsou naruešny ve chvíli, kdy jsou odhalena jejich největší tajemství. Seriál má pouhých sedm dílů, což beru jako plus :)


*PRISON BREAK (ÚTĚK Z VĚZENÍ). V jednom vězení sedí bratr hlavního hrdiny Michaela a čeká na popravu. Michael však věří v jeho nevinu, proto se nechá sám také zatknout a přijde s geniálním plánem, jak z vězení utéct a bratra zachránit.


*QUANTICO
V Quanticu jsou trénováni ti nejlepší z FBI. Proto se zdá nemožné, že by jeden z nich mohl stát za chystaným teroristickým útokem, který má být po 11. září tím největším teroristickým útokem. Detektivní seriál plný napětí, který vůbec netuším, co přinese.


* STRANGER THINGS
Když se jeden malý chlapec záhadně ztartí, jeho přátelé a rodina dělají vše pro to, aby ho našli. Musejí však čelit nadpřirozeným silám. Mysteriózní horror, který snad nebude příliš děsivý, jelikož jsem velký strašpytel.


*RIVERDALE
Na začátku seriálu zemře oblíbený student školy, kterou navštěvuje i parta kamarádů. Dále se tato událost vyšetřuje a hledá se vrah chlapce. Údajně by to měla být pecka, takže jsem notně zvědavá.*YOUNG AND HUNGRY (MLADÍ A HLADOVÍ)
O tomto seriálu jsem slyšela, že by měl být hrozně vtipný, takže jsem na něho zvědává. Jeden mladý a bohatý podnikatel si najde bloggerku, aby se stala jeho osobní kuchařkou. No, uvidím, co z toho vyleze.PRÁVĚ SLEDUJI

*SKAM
Norský seriál, který v každé sérii pojednává o jiném páru a řeší otázky sebehledání, sexuální orientace, národnosti a dalších problémů. Sice není zrovna nejkvalitněji natočen, ale díky tomu je hodně reálný a herci jsou opravdu "normální" lidé. Celkově mám zatím ze seriálu dobrý pocit, ačkoli jsem teprve na začátku.


*13 REASONS WHY (TŘINÁCT DŮVODŮ PROČ)
Toto mi přijde jako úplný opak SKAMu. Tento seriál je totiž úžasně natočený, všichni herci jsou krásní, příběh doprovází skvělá hudba a celkově se na to moc krásně kouká. Obsahově už je to trochu slabší, i když námět dobrý. Sleduju to už asi půl roku a jsem u 5. dílu, rozhodně to ale hodlám zhlédnout celé. Tedy, jen první sérii, dál pokračovat nebudu. O holce, co spáchá sebevraždu a po své smrti to ostatním, kteří za její smrt údajně můžou, dává pořádně sežrat.


* THE MIDDLE (PRŮMĚRŇÁKOVI)
Sitcom, který upřímně netuším, proč vůbec sleduju. Vtipné to není, chytré to není a popravdě, vlastně je to o ničem. Ale jakmile jsem zhlédla první díl, musela jsem pokračovat. Jsem v 9. sérii a nějakým záhadným způsobem mě to baví. Na odreagování je to vážně skvělé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama